בית הספר להכשרת מטפלים ומורים לרייקי בהנהלת נמרוד קדם

מה זה רייקי?

טיפול רייקי

בגופנו ישנן מערכות רבות שתומכות בפעולתו. מערכת כלי הדם, מערכת העצבים, מערכת השלד, מערכת השרירים, וכו'. בנוסף למערכות אלו יש בגוף מערכת שדרכה זורמת אנרגיה. מערכת זו נקראת מרידיאנים והאנרגיה נקראת צ'י בסינית, קי ביפנית או פראנה בהודית.

אנרגיה זו זורמת בכל – אנשים, בעלי חיים, עצים, צמחים, אבנים ואפילו במרחב, באוויר, בים ובהרים. זוהי האנרגיה המעניקה חיים לעולמנו. הסינים פיתחו כבר לפני אלפי שנים שיטה לשליטה בזרימת אנרגיית הצ'י במרחב, אותה כינו בשם פנג שואי.

אנרגיית הצ'י זורמת בגוף ותומכת בפעולתו התקינה. במקרה של שיבוש בזרימת אנרגיית הצ'י, הדבר יתבטא במחלה, בעייפות, בכאב או בפעילות לא תקינה של הגוף.

אנרגיית הרייקי היא אותה אנרגיה כמו אנרגיית הצ'י אך היא מגיעה ממקור אינסופי בעל תודעה אלוהית ולכן היא אנרגיה חכמה שיודעת בעצמה לזרום למקומות בהם היא דרושה. אנרגיית הרייקי יודעת לפעול על הגוף ולתקן שיבושים בזרימת הצ'י ובכך לאפשר לגוף להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו.

משמעות המילה רייקי

רייקי היא מילה יפנית המורכבת משתי הברות:

ריי – המתורגמת כתודעה עליונה או תודעה אלוהית.

קי – המתורגמת כאנרגיית חיים.

משמעות המילה רייקי היא אנרגית חיים המכוונת על ידי תודעה אלוהית. הסבר מפורט ניתן לקרוא במאמר על רייקי והכתב היפני.

שיטת הטיפול ברייקי

שיטת הטיפול באנרגיה זו נקראת אף היא רייקי והיא מהווה חלק ממערכת רוחנית אשר פותחה ביפן בתחילת המאה העשרים. השיטה מבוססת על הנחת ידיים עדינה על נקודות מסויימות בגוף המטופל והעברת אנרגיית רייקי לצורך איזון.

בנוסף קיימים בשיטה מרכיבים נוספים המהווים בסיס להתפתחות רוחנית. אחד החשובים שבהם הוא חמשת עקרונות הרייקי.

לכל אדם יש את היכולת המולדת להעביר דרכו את אנרגיית הרייקי אך רובנו, עקב סיבות שונות, שכחנו איך לעשות זאת. הדבר דומה ליכולת המובנית של מערכת סטריאו לקלוט תחנת רדיו מסויימת, אך ללא כיוון התדר הנכון, כל אשר יפיקו הרמקולים הוא רעש.

את היכולת להעביר את אנרגיית הרייקי מזכירים לגוף באמצעות טקס שנקרא כיוונון. טקס זה, הנערך על ידי מאסטר רייקי במסגרת סדנת רייקי, מביא את התלמיד לחניכה לאנרגיה ולפתיחת הערוץ דרכו זורמת האנרגיה.

השיטה פותחה כך שתתאים לשימוש על ידי כל אדם ללא תלות בדת, מין, גזע, גיל או אמונה.

מומלץ לשתף. החברים יודו לכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp