בית הספר להכשרת מטפלים ומורים לרייקי בהנהלת נמרוד קדם

אנרגיה מהי

ההגדרה המילונית של המילה אנרגיה היא היכולת לעשות עבודה. כשאומרים עבודה, מתכוונים לפעולות שונות. למשל: הזזה של משהו, הרמה של משהו, חימום של משהו, הארה של משהו ועוד…

לאנרגיה צורות שונות. למשל: אנרגיה כימית, אנרגיה חשמלית, אנרגיית חום, אנרגיית אור, אנרגיה גרעינית. אנרגיה יכולה לעבור מצורה אחת לצורה אחרת. לדוגמה, האנרגיה הכימית, האצורה בסוללות, הופכת לאנרגייתאור, כאשר אנו מדליקים את הפנס, או לאנרגיית קול כאשר מדליקים את מקלט הרדיו. האנרגיה הכימית, האצורה במזון שאכלנו, הופכת לאנרגיית תנועה, כאשר אנו הולכים או רצים. האנרגיה החשמלית, הזורמת בחוט הטלפון הופכת לאנרגיית קול בשפופרת של האדם שאתו אנו משוחחים.

אנרגיה מייצרת סביבנו פעילות

בכל צורה של אנרגיה ניתן להשתמש במספר דרכים. למשל, אש יכולה לשמש לחימום אך יכולה לשמש גם כדי לשרוף. אנרגיה חשמלית יכולה להאיר את הבית אך יכולה גם לגרום להתחשמלות בשימוש לא נכון. מים יכולים להפעיל תחנת כוח ויכולים גם לגרום להצפות ולטביעה. כל אנרגיה יכולה להופיע הן בצורה חיובית והן בצורה שלילית.

אנרגיה רוחנית דומה לסוגי האנרגיה האחרים בכך שהיא מספקת את היכולת לבצע עבודה רוחנית. כמו אנרגיות אחרות, גם אנרגיה רוחנית יכולה להיות חיובית או שלילית. היא יכולה לגרום לנו להרגיש טוב ולהתפתח או להרגיש מועקה ולחץ. אנרגיה רוחנית חיובית תבוא לידי ביטוי ברגשות של שמחה, שלווה וביטחון בעוד שאנרגיה רוחנית שלילית תבוא לידי ביטוי ברגשות של כעס, פחד, חוסר בטחון, וכו'. לא אחת אנחנו מרגישים שהמקום בו אנו נמצאים משרה עלינו אווירה כזו או אחרת. זוהי השפעה ישירה של איכות האנרגיה שנמצאת באותו מקום.

אנרגיה אי אפשר ליצור יש מאין, ולעולם היא אינה נעלמת!

כאשר אנחנו עוסקים באנרגיה עלינו להבין שאנרגיה לעולם קיימת ואינה יכולה פשוט להיעלם. היא רק יכולה להחליף צורה – מים זורמים יכולים להפעיל תחנת כוח שהופכת את האנרגיה שבהם לאנרגיית חשמל, שזורמת בחוטים והופכת לאנרגיה של חום, אשר מבשל את האוכל שלנו המעניק לגופנו אנרגיה ומאפשר לנו לבצע עבודה ולבנות משאבות מים גדולות…

אנרגיה רוחנית פועלת בצורה דומה ובאמצעות מוּדעוּת נכונה ניתן להפוך אנרגיה מסוג אחד לאנרגיה מסוג אחר – להפוך אנרגיה שלילית לאנרגיה חיובית, להפוך כעס לסליחה, פחד לאהבה, דאגה לתקווה.

קטעים ממאמר זה מבוססים על מאמרים המופיעים באתר סבבה, אתר הילדים של המשרד לאיכות הסביבה.

מומלץ לשתף. החברים יודו לכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *